logo

نمای هوایی میدان امام خمینی (ره)

شهر جدید پردیس

صفحه اصلی > اخبار و رویدادها  چاپ
ارسال به دوست
شرکت عمران شهر جدید پردیس
نشست گفتمان اجتماعی و تقدم بر مسائل شهری
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس، امروز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۱۱/۱۷ نشستی با عنوان گفتمان اجتماعی و تقدم آن بر مسائل شهری در محل شرکت عمران شهر جدید پردیس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس، امروز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۱۱/۱۷ نشستی با عنوان گفتمان اجتماعی و تقدم آن بر مسائل شهری در محل شرکت عمران شهر جدید پردیس برگزار شد.

این جلسه با حضور غفوری (مدیرعامل)، بابازاده و نظری‌نیا (اعضای هیئت مدیره)، ساویز (معاون اداری، مالی و بودجه)، مدیران و معاونان شرکت عمران شهر جدید پردیس و همچنین خبره‌ترین اساتید کشور از جمله دکتر شارع‌پور، دکتر سروش، دکتر رحمانی و کارشناسان خانه آموزش و توانمندسازی پردیس برگزار شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به تلاش برای ایجاد شرایط مناسب برای مردم همانند محله ایران‌شهر، از ارتباط مشارکت بخش خصوصی، مردمی و دولت با این حلقه گفت که می‌توان تاثیر به‌سزایی در شهر ایجاد کرد. غفوری ادامه داد: با همکاری بخش مردمی و دولتی می‌‌توان از بی‌سازمانی اجتماعی شهر جلوگیری کرد. ما نباید فقط مسکن بسازیم بلکه باید به دنبال این هم باشیم که شرایط مطلوب شهری را نیز ایجاد نمائیم. هدف ما محله محوری است تا در هر محله شرایط مطلوب و رفاه اجتماعی را برای ساکنین مهیا کنیم. باید محله‌ها را به سبکی طراحی کنیم تا مردم در کنار هم آرامش داشته باشند و در این راستا باید سرای محله‌ها را طراحی و اجرا نمائیم.

دکتر شارع‌پور، جامعه‌شناس شهری و مدیر علمی خانه آموزش و توانمندسازی پردیس، از علاقه‌مندی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس برای رفع نیازهای اجتماعی و مدنی مردم یاد کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا حس ساکنین به زندگی و شهرنشینی تغییر نموده و نشاط اجتماعی را حاکم کنیم. وی افزود: قطعا روح شهر و آدم‌های آن مهم است و باید ساکنین را در ساختن شهر خوب دخالت داد و نظرخواهی کرد؛ باید در سطح محله به محله ارتباط برقرار نموده و در کل یک شهر خوب باید بین مردم، بخش خصوصی، دولت و مسئولین محلی تعادل و هماهنگی وجود داشته باشد.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس نیز عنوان کرد که باید از دانش و فناوری پایه‌ریزی کرد. بابازاده افزود: باید تلاش کرد تا از تجربه‌‌های تلخ کم شده و فرهنگ‌سازی را با مردم و در کنار هم به سرانجام رساند. باید برند شهر جدید پردیس را مشخص نمائیم و طراحی ساختمان‌ها را نیز برای حفظ محیط زیست باید به سمت ساختمان سبز و توسعه پایدار شهری سوق داد.

١٢:٣٧ - 1396/11/17 / کد خبر: ١٤٢٤ / تعداد بازدید: 327
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

اطلاعیه ها

26آبان
اطلاعيه شماره 61

اعلام قیمت نهایی پروژه های اولویت اول افتتاح فاز 8 شهر جدید پردیس

26آبان
اطلاعيه شماره 60

اعلام قیمت نهایی پروژه های فازهای 9جدید و 5 شهر جدید پردیس

20مهر
اطلاعیه شماره 59

کارگزاری مسکن مهر پردیس در روز پنجشنبه مورخ 95/7/22 تعطیل می باشد.

31شهریور
اصلاحیه بر اطلاعیه شماره 58

اصلاحیه بر اطلاعیه شماره 58 شرکت عمران شهر جدید پردیس

به خبر نامه ما بپیوندید